MACEDONIAN NATIONAL COMMITTEE IN CIGRE
MAKO CIGRE web portal works with JavaScript enabled.
Please enable Javascript in your browser!

Органи на управување на СИГРЕ Македонија
CIGRE Macedonia Governing Bodies


Собрание на СИГРЕ Македонија

CIGRE Macedonia General Assembly

  • Претседател: Благојче Трповски
  • Потпретседател: Ева Шуклева
  • Членови на СИГРЕ Македонија
  • President: Blagojche Trpovski
  • Vice President: Eva Shukleva
  • CIGRE Macedonia members

Извршен одбор

Executive Board

  • Благојче Трповски, Претседател
  • Ева Шуклева, Потпретседател
  • Александра Крколева Матеска, Генерален секретар

Претседатели на СТК

  • Влатко Стоилков, СТК A1
  • Крсте Најденкоски, СТК A2
  • Вангел Фуштиќ, СТК A3
  • Никола Ацевски, СТК Б1
  • Рубин Атанасоски, СТК Б2
  • Атанас Илиев, СТК Б3
  • Лидија Петковска, СТК Б4
  • Тодор Анѓушев, СТК Б5
  • Драган Христовски, СТК Ц1
  • Климент Наумоски, СТК Ц2
  • Снежана Чундева, СТК Ц3
  • Мирко Тодоровски, СТК Ц4
  • Весна Борозан, СТК Ц5
  • Димитар Димитров, СТК Ц6
  • Маре Србиновска, СТК Д1
  • Трајче Черепналковски, СТК Д2

Членови

  • Ристо Миновски, Почесен Претседател
  • Александар Шекерински
  • Рубин Талески, член
  • Владимир Дилевски
  • Сашо Стефановски, член
  • Игор Гиевски, член
  • Иван Трпески, член
  • Виолета Попова, член
  • Blagojche Trpovski, President
  • Eva Shukleva, Vice President
  • Aleksandra Krkoleva Mateska, General Secretary

SC Presidents

  • Vlatko Stoilkov, SC A1
  • Krste Najdenkoski, SC A2
  • Vangel Fustik, SC A3
  • Nikola Acevski, SC B1
  • Rubin Atanasoski, SC B2
  • Atanas Iliev, SC B3
  • Lidija Petkovska, SC B4
  • Todor Angjushev, SC B5
  • Dragan Hristovski, SC C1
  • Kliment Naumoski, SC C2
  • Snežana Čundeva, SC C3
  • Mirko Todorovski, SC C4
  • Vesna Borozan, SC C5
  • Dimitar Dimitrov, SC C6
  • Mare Srbinovska, SC D1
  • Trajce Cerepnalkovski, SC D2

Members

  • Risto Minovski, Honorary President
  • Aleksandar Šekerinski
  • Rubin Taleski, member
  • Vladimir Dilevski, member
  • Sašo Stefanovski, member
  • Igor Gievski, member
  • Ivan Trpeski, member
  • Violeta Popova, member

Надзорен одбор

  • Благоја Блажев, Претседател на НО
  • Робе Робески, член
  • Сашо Салтировски, член
  • Иван Куковски, заменик член
  • Гога Цветковски, заменик член

Supervisory Board

  • Blagoja Blažev, President of the SB
  • Robe Robeski, member
  • Sašo Saltirovski, member
  • Ivan Kukovski, deputy
  • Goga Cvetkovski, deputy